سرداران شهيد شهر فرخ شهر

فرماندهان، عزتمداران، حماسه آفرينان

کد خبر: 36185 تاریخ انتشار: 1400/06/31
نمایش: 393
اخبار
سردار شهيد جمشيد براتپور
نام : جمشيد
نام خانوادگي : براتپور
تاريخ تولد : 1/11/1341
محل تولد : فرخ شهر
تاريخ شهادت : 23 /12/ 1366
محل شهادت:  عمليات والفجر 10 در تپه هاي مجيد 1و2
مسئوليت : فرمانده گردان امام سجاد عليه السلام از تيپ 44 قمربني هاشم عليه السلام
فرازي از وصيت نامه : تقواي خدا را نصب العين قرار دهيد و تا آخرين لحظه از امام و اسلام و ولايت فقيه دست برنداريد و به دنياي فاني دل نبنديد كه دنيا گذرنده‌تر از آن است كه به آن دل بست، و فكر توشه آخرت باشيد...  خداوند انسان را براي آزمايش خلق كرده و ما هميشه و در همه حال در حال آزمايش هستيم. مومنين بايد سعي كنند از اين آزمايشات الهي خوب بيرون آيند و البته از خداوند بخواهيد كه كمكتان كند. و اي مردم بدانيد كه يكي از امتحانات الهي همين جنگ است و خدا را شاهد مي‌گيرم كه بجز امتحان براي ما چيز ديگري ندارد، خوشا به حال سعادت كسي كه از اين امتحان سربلند بيرون آيد.
سردار شهيد خداکرم رجب پور
نام : خداکرم
نام خانوادگي : رجب پور
تاريخ تولد: 3/4/1334
محل تولد : فرخ شهر
تاريخ شهادت : ۲۱ /10/ 1365
محل شهادت : عمليات کربلاي ۵ در شلمچه
مسئوليت : فرمانده گردان امام سجاد(ع)
فرازي از وصيت نامه :
شهيد خداکرم رجب‌پور در وصيت‌ نامه خود خطاب به براداران و خواهراني که او را مي‌شناسند مي‌گويد من خود راه را تشخيص دادم و آن را حق مي‌دانم و تا سرحد جان از آن پيروي کردم، از شما مي‌خواهم تا اين راه را ادامه دهيد. او در وصيت‌نامه‌اش با سفارش تمامي کارمندان به جلب رضاي الهي و ترسيدن در فرداي قيامت مي‌گويد که در آن روز پست و رياستي در کار نيست و خطاکاران را عذابي سخت در انتظار است. در ادامه وصيت‌نامه او آمده است که منافقان و فريب‌خوردگان و کساني که در خط امام نيستند شرم کنند و راه انقلاب را پيشه سازند.
 
سردار شهيد حاج غلامرضا کاووسي
نام : غلامرضا
نام خانوادگي : کاووسي
تاريخ تولد: 1/9/1337
محل تولد : فرخ شهر 
تاريخ شهادت : 12/12/ 1366
محل شهادت : عمليات والفجر 10 منطقه شاخ شميران
مسئوليت : فرمانده گردان يا زهرا (س)
فرازي از وصيت نامه :
اي عزيزان ادامه دهنده نهضت حسيني خودخواهي ها و خودپرستي ها و منيت ها را كنار بگذاريد زيرا آفت انسانهاست كه تصرف مي كند و به هلاكت و تباهي مي كشاند از ولايت فقيه دور نشويد و با ولايت باشيد كه اگر با ولي فقيه باشيد آسيبي به شما نخواهد رسيد اما اگر خودسر شويد منحرف خواهيد شد... و اما كوردلان بدانند كه من با چشمان باز و آگاهي كامل در اين راه قدم گذاشتم و با آغوشي باز به سراغ شهادت رفتم نه از روي احساسات و نه براي حقوق و مزايا بلكه براي نيت و مقام زيرا كه زير آتش توپخانه و گلوله رفتن براي پست و مقام و حقوق جماعت است و بدانيد بنده اگر مي خواستم مي توانستم در شهر بمانم و بيشترين حقوق را دريافت نمايم و هيچ به جبهه هم نروم مثل خيلي افراد ديگر اما براي مسئوليت و دفاع از كيان اسلام و انقلاب اسلامي و خون شهيدان به بنده اجازه ماندن در شهر را نداد.
سردار شهيد حجت الاسلام عيسي توسلي
نام : عيسي
نام خانوادگي : توسلي
تاريخ تولد: 1331/11/1
محل تولد : روستاي «خرمآباد» از توابع «تربت‌جام» استان خراسان
تاريخ شهادت :  1364/8/9
محل شهادت : درحال بازديد از جبهه هاي غرب، سنندج
مسئوليت : امام جمعه شهر فرخ شهر
فرازي از وصيت نامه :
   خدايا نعمت هاي بي پايان تو را شكر گزارم ،كه به انسان نعمت بيان و قلم عنايت فرمودي كه آنچه در ضمير دارد بيان كند و بنويسد و در برابرت نيايش كند به عجز خود اعتراف كند و نعمت ايمان و ولايت دادي كه دلهاي عاشق و متحير را بساحت قدسيت جذب كند و نعمت قرآن و دين دادي كه جانها را از فضاي ظلمت به هاله نورت هدايت كند ،پس بشرو اين بنده عاجز كجا تواند شكر اين نعمتهايت را به جا آورد .پروردگارا اين بنده ناچيز از همه جا وامانده و تهيدست ،به پيشگاه ذات اقدسيت دست تضرع و نيايش برداشته ،لطفت بزرگتر از آنست كه نااميدش گرداني ،اين بنده محتاج كه مالك هيچ چيز و حتي جان خود نيست چگونه مي تواند ادعا كند كه داراي كردارهاي نيك مي باشد كه اگر عمل خيري هم انجام داده باشد ،با هدايت و عنايت تو بوده است زيرا كه تو منبع هر خير و كمالي.خدايا مي داني كه اين بنده ضعيف هيچ ادعايي از خود ندارد و به كردار خويش اميد نبسته است اگر ملائكه غلاظ و شدّاد ،او را به سوي جهنم بكشد ،باز هم چشم اميد خود را از لطف بي پايانت قطع نمي كند. الها ابن بنده مفتخر ،پيامبرانت و خاصّه حضرت خاتم النبيين (ص)و ائمه اطهار سلام الله عليهم اجمعين كه مقرّبان خاص درگاه تو هستند ،در پيشگاهت شفيع خود قرار مي دهم تا در پناه ولايت آنان از عقبات هولناك آخرت وقيامت درآرامش باشم.معبودا با فضل و كرمت انسانها را از تاريكيها و ظلمت جهل و گمراهي به فضاي نور و معرفت هدايت فرمودي خورشيد تابناك رسالت و امامت را كننده جاده حركت انسان به سوي خويش قرار دادي آنكه چشم بصيرت دارد در اين فضاي نوراني به سوي تو حركت است.

افزودن دیدگاه

پیوندها
 
                                          

                          

 

آمار سایت

آنلاین ها
22
امروز
148
دیروز
358
هفته
3044
ماه
123470
کل
1156995
 

آرشیو

نظرسنجی

نظر شما در مورد پرتال جدید چیست؟